Ford Trucks nüüd Eestis

Ford Otosani globaalne kaubamärk Ford Trucks, mis paistab silma insenerikogemuse ja 60-aastase pärandiga raskete tarbesõidukite sektoris, jätkab rahvusvahelist laienemist, tehes koostööd Eestis uute veokite edasimüüjaga FTrucks OÜ.

Lääne-Euroopas silmapaistvalt esindatud Ford Trucks on viimastel aastatel Kesk- ja Ida-Euroopas jõuliselt laienenud, omades seni 46 turgu. Ford Otosani inseneride poolt nullist välja töötatud ja nullist toodetud F-MAX on Ford Trucksi uusim mudel saavutanud rahvusvaheliselt suurt müügiedu ning tänu oma ökonoomsusele ja töökindlusele on selle järele suur nõudlus. 

Skandinaavia ühe suurima kasutatud rasketehnika edasimüüja KB Auto Eesti OÜ tütarettevõte FTrucks OÜ sõlmis oktoobris turustuslepingu Ford Trucksiga, esimesed uued veokid saabuvad Eestisse selle aasta lõpus. Edasimüüja asub Harjumaal Rummus, kus lisaks uute veokite müügile on ruumid ka garantii- ja hooldustööde tegemiseks. 

KB Auto grupi juhatuse esimehe Karl Biltse sõnul võimaldas KB Auto Eesti OÜ olemasolev infrastruktuur ja 15-aastane rahvusvaheline kogemus kasutatud rasketehnika vahendamisel siseneda uute veokite nišši palju tõhusamalt, kui seda teeks uustulnuk. «Saame teha kliendile kohapeal kasutatud veokile tagasiostu pakkumise, mis aitab lihtsustada ka uue sõiduki finantseerimist,» selgitas ta. 

Kuigi FTrucks OÜ hooldab ja hooldab praktiliselt kõiki Ford Trucksi raskeveokeid, keskendub müügitegevus F-MAX mudelile,”2019 International Truck of the Year (IToY) . Eestis oli Ford F-MAX näitus “Maamessil”, kus see saanud palju positiivset tagasisidet. 

KB Auto Eesti OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis on alates 2007 aastast aastaga kasvanud üheks suurimaks kasutatud rasketehnika edasimüüjaks Skandinaavias. Ettevõttel on tütarettevõtted Eestis, Soomes, Rootsis ja Norras. KB Auto Eesti OÜ müüs eelmisel aastal üle 1700 ühiku rasketehnikat. Harjumaal Rummus asuvas esinduses on kohapeal müügil umbes 700 ühikut erinevat rasketehnikat.